UYAN KARİYER GÜNÜ KONUĞU

UYAN KARİYER GÜNÜ KONUĞU

Dinar Ünal Yılmaz Kolejinde “Kariyer Günleri” ‘nin bu haftaki konuğu ise Ditso Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hakan UYAN oldu.

Okul Müdürü Ünal Yılmaz, kariyer günleri programının amacının Dinar’da uğraştığı alanda en iyi yere gelmiş kişi ve kişileri okula davet ederek öğrencilere mesleklerini tanıma fırsatı yakalayacaklarını söyledi. Bu yaşlarda meslekleri tanıyan öğrencilerin erken hedef koyarak çok daha başarılı olabileceğine inandığını kaydeden Ünal Yılmaz şunları söyledi, “Kariyer günlerimizde her hafta bir konuk davet ederek konuğumuzu dinleyeceğiz. Davet edilen konuklarımız kendi hayatlarını, yaşadığı zorlukları, üstesinden geldikleri problemleri ve meslek hayatlarında nasıl başarılı olduklarını anlatacaklar. Öğrencilerimiz ise davetlilerimizi en iyi şekilde dinleyerek hayatın ne kadar zor olduğunu, belirli bir mücadele vermeden hiçbir yere varılamayacağını, çalışmadan, öğrenmeden hiçbir işin başarıya ulaşmayacağını, her şeyden önemlisi mesleklerin ne olduğunu tam olarak öğrenmiş olacaklar. Bu nedenle her Cuma düzenleyeceğimiz kariyer günlerimizi çok önemsiyoruz. Öğrencilerimize meslekleri tanıtmak adına onların kendilerine bir hedef koymalarına yardımcı olacağız” dedi.

DİTSO Başkanımız UYAN katılımıyla gerçekleşen bu haftaki kariyer günlerinde kendisini tanıtarak başlayan UYAN;okul yıllarını, eğitim hayatı boyunca yaşadığı zorlukları ve başarıları , öğrencilik hayatında gerçekleşen neşeli anları, eğitim sonucu işe atılma süreçlerini bu süreçte yaşadıklarını Kolej öğrencileriyle paylaştı. Söyleşiye öğrencilerin sorularını cevaplandırarak devam eden UYAN tüm öğrencilere, Öğretmenlere ve Kolej çalışanlarına teşekkür etti, Ünal Yılmaz Kolejinden kensidine takdim edilen plaketin ardından son bulan söyleşi sonrasında, öğrencilerimize bu tür etkinliklerin olumlu sonuçları olacağını ve eğitim kurumlarının sadece ders vererek değil etkinliklerle öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlamaları gerektiğini dile getirdi.

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28567

Toplam Ziyaretçi
476436Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.