Türkçe Şöleninin Ödül Töreni

Türkçe Şöleninin Ödül Töreni

KAŞGARDAN DİNAR’A TÜRKÇE ŞÖLENİ ETKİNLİKLERİ ÖDÜL TÖRENİ

DİTSO Başkanı Ahmet Hakan UYAN Kaşgar’dan Dinar’a Divanu Lügati’t Türk Türkçemiz Ulusal Türkçe Şöleni Ödül Törenine katıldı.

Kaşgar’dan Dinar’a Divanu Lügati’t Türk Türkçe miz Ulusal Türkçe Şöleninin ödül töreni ve kapanış programı Park Ala toplantı ve seminer salonunda gerçekleştirildi.  Türkiye’nin dört bir yanından Türkçe Şöleni için düzenlenen yarışmaların Dinar’a geldiği etkinliğin Kompozisyon yarışmalarını Dinar Fatih Orta Okulu, Şiir yazma yarışmalarını Dinar İmam Hatip Orta Okulu, öykü yazma yarışmalarını ise Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal İlk Öğretim Okulu düzenledi.

Derece yapan öğrencilere ödüllerinin verildiği ödül töreninde konuşan Dinar İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, ‘Bugün burada Milli Eğitim Bakanlığımızın, Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla ilçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa Şahin’in başkanlığında İlçemiz Fatih Ortaokulu, Şehit Piyade Uzman Çavuş Selçuk Gürdal Ortaokulu ve Dinar İmam Hatip Ortaokulu’nun düzenlemiş olduğu “KAŞGAR’DAN DİNAR’A DÎVÂNÜ LUGÂTİ’T TÜRK TÜRKÇEMİZ” Türkçe Etkinliklerinin ödül töreni için toplanmış bulunmaktayız. “Türkçe konuş, Türkçe yaşa.” sloganıyla yola çıktığımız Dinar Ulusal Türkçe Etkinliklerine hepiniz hoş geldiniz. Etkinliğimize Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor, sizleri en samimi duygularla saygıyla selamlıyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahtaoğlu’nun konuşmasından sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise, ilk emrin oku olduğunu, bu yüzden ilk oku emrinin muhatapları olduğumuzu kaydetti. Türk tarihinde ve medeniyetinde birçok şair ve yazarların bulunduğunu vurgulayan Yalçın, “Onlardan bir tanesi Yunus Emre’dir. ‘İlim ilim bilmektir, İlim Kendin Bilmektir, sen kendini bilmezsen nice okumaktır’ diye ilmin okumanın ve insanın ne olması gerektiği hakkında rehber olmuştur” dedi.

Ödül törenine katılan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ise, gerçekleşen Türkçe Şöleni için herkesi tebrik ettiğini belirterek şunları söyledi, ‘ Dinar’da ulusal anlamda Türkçe Şöleni yapmak ve bunu her yıl geliştirmek gerçekten de çok büyük bir başarı. Bu etkinliğin ilçemize ve bölgemize çok şeyler kattığına inanıyorum. Bu bağlamda, emeği geçen herkesi kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum’ dedi.

İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin ise yaptığı konuşmada, ‘Biz bu yola dilimizi, Güzel Türkçemizi korumak, geliştirmek ve gelecek nesillerimize en anlaşılır bir şekilde Türkçemizi sunmak adına Türkçe Öğretmenlerimizle yola çıktık. Okuma alışkanlığını da geliştirmek adına böyle bir organizasyon düzenledik.  Sonra ilçemize yayılan bir etkinlik haline geldi. ulusal ve bölgesel anlamda yapılmaya başlandı. Yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

Konuşmaların ardından tasavvuf müziği konseri ve son bölümde ise ödül ve plaket töreni düzenlendi.

 

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
27359

Toplam Ziyaretçi
465854Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.