Traktör Üretiminde Yerlilik Oranının Artırılması Çalışmaları

Traktör Üretiminde Yerlilik Oranının Artırılması Çalışmaları

İlgi: TOBB’nin 17.03.2017 tarihli ve 4696 sayılı yazısı

İlgi Kayıtlı yazıda, Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nün yazısına atıfla; traktör üretiminde yerlileşme oranının artırılmasına yönelik çalışma yapılması amacıyla 19.01.2017 tarihinde Ekonomi Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve ilgili sektör temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirildiği bildirilmiştir.

Bahsi geçen toplantı neticesinde, traktör üretiminde yerlilik oranının yüksek olduğu anlaşılmış, fakat traktör parçalarından motor, hidrolik kaldırıcı, turbo, biyel kolu, enjektörler, dizel pompalar ve senkromeç temininin ağırlıklı olarak ithalat yoluyla karşılandığının tespit edildiği bildirilmiştir.


Bu itibarla, söz konusu parçaların Türkiye’de üretiminin sağlanabilmesi için yatırım ihtiyacı bulunduğu üyelerimizin anılan parçalara yönelik üretim ve yatırım ihtiyacı bulunduğu hususunu bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla.

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
30989

Toplam Ziyaretçi
493349Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.