ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

          Günümüz dünyasında eğitim ve öğretim unsuru hayati bir öneme sahiptir. Eğitim bu gün artık sadece kalkınmamızın ve gelişimimizin temel unsuru değil, aynı zamanda bir Milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değerdir. Bu sebeple ki Başöğretmen Atatürk Cumhuriyetimizi yükseltme görevini öğretmenlere tevdi etmiştir.

          Öğretmenlerimizin, sorumluluk duygusu gelişmiş, geçmişini iyi bilerek geleceğe güvenle bakan, iyi ahlaklı, insana ve emeğe saygılı,  araştıran okuyan toplum hayatına uyum sağlayan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş özelliklerine haiz, kendi benliğine ve milli geleneklerine bağlı, en zor koşullarda dahi ülkesine sahip çıkan ve ülkesini muasır medeniyetler seviyesine taşımayı ilke edinen ailesine ve milletine bağlı nesillerin yetişmesine sunacağı katkının geleceğe yapılacak en büyük yatırım olduğu aşikardır.  

          Gelecek gençlerimizin ellerinde, gençlerimiz ise dünyanın en onurlu mesleğini icra eden siz öğretmenlerimizin ellerinde şekillenecektir. Kişilerin bireysel gelişimini sağlamanın yanı sıra, insanlığın gelişimine katkıda bulunacak üretici bireylerin yetiştirilmesi gibi onurlu bir görevi yerine getirerek çocuk ve gençlerimizin yarınlara hazırlanması gibi güç ancak, o ölçüde anlamlı bir görevi yüklenen öğretmenlerimiz, ülkenizin geleceğinin kurulmasında yansınamaz bir rol oynamaktadır.

          Bu duygu ve düşünce ile, Baş Öğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, şehit olan ve ebediyete intikal eden tüm Öğretmenlerimizi Şükran ve Rahmetle anıyor, en zor şatlarda bile Ülkemizin her köşesine ulaşarak yeni nesillere ışık olan tüm Öğretmenlerimizin bu mutlu ve anlamlı günlerini kutlarız.

 

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
27361

Toplam Ziyaretçi
465873Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.