Muafiyet Görev Belgesi Hakkında Duyuru

Sayın Üyemiz:

Kısıtlamalardan muaf olan işletmeler 3 Mayıs 2021 pazartesi günün den itibaren çalışanlar ve Firma Yetkililerince E-Devlet üzerinden Çalışma Muafiyet Belgesi almaları gerekmektedir.

E-Devlet üzerinden alınabilmesi için gereken işlemler;

  • E-Devlet sistemine girildikten sonra sorgulama ekranına * içişleri bakanlığı * yazarak

E-Başvuru (içişleri Bakanlığı) * linki seçilecek yada  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-basvuru linki üzerinden giriş yapılacak

  • Açılacak sayfa da Yeni Başvuru yazısına tıklanacak.
  • Başvuru türü olarak *Çalışma Muafiyet izin İşlemleri*

Alt Başvuru Türü de *Çalışma Muafiyet Belgesi Verilmesi* seçilerek devam edilecek.

  • Çıkan Bölümde boş alanlar doldurulacak Standart başvuru metni kısmına aşağıdaki şekilde firma bilgileri yazılabilir. Ek belge kısmı boş geçilebilir.

ilgili Genelge Kapsamında Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Tutulan ……………… adresindeki ………………. ünvanlı İş Yerime Gitmek Üzere …./…./2021 ve …./…./2021 tarihleri ile …:…. ve …..:…… Saatleri arasında izinli Sayılmak İstiyorum. Servis aracı/özel araç bilgisi: 03 … …..

Yukarıda bilgileri verilen şirkette/firmada çalıştığımı, tarafıma verilen bu belge ile tanınan muafiyeti, muafiyet sebebi, zamanı ve güzergâhına uygun şekilde kullanacağımı beyan ederim.

  • Boş alanlar doldurulduktan sonra Başvur butonuna basarak işlemi bitirebilirsiniz.
  • Başvurunuzun onaylanması sonrasında görev belgenizin çıktısını alarak Firma yetkilisine onaylatabilirsiniz.
  • İçişleri Bakanlığının 29.04.2021 tarihli genelgesine göre başvuru yapması gereken çalışanın;  E-başvuru sistemini kullanımında oluşabilecek problemler, sistemsel yoğunluk, erişim hatası gibi geçici durumlar nedeniyle zamanında görev belgesi alınamaması durumunda, bir defaya mahsus ve en fazla üç gün için geçerli olmak kaydıyla aşağıda örneği sunulan görev belgesi formu manuel olarak doldurularak çalışan ve işyeri/firma yetkilisi tarafından imzalanmak suretiyle düzenlenebilecektir. Görev Belgesi örneği için tıklayınız.

 

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
31158

Toplam Ziyaretçi
493807Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.