KOSGEB Yurt Dışı İş Gezisi Destek Programı Uygulama Esasları Revizyonu

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) Odamıza iletilen yazıda TOBB ile KOSGEB arasında geçen sene gerçekleştirilen işbirliği sonucunda oda ve borsaların KOBİ'lerin katılımı ile düzenlendikleri KOSGEB destekli yurt dışı iş gezisi başvurularının TOBB'a yapılmakta olduğu ve ardından KOSGEB tarafından onaylandığı belirtilmiştir.

Başvuru noktasının TOBB'a alınmasının, oda ve borsalar tarafından düzenlenen yurt dışı fuar sayısını arttırdığı da ifade edilmiştir. Bu süreçte uygulamanın yaygınlaştırılması ve iyileştirilmesi için birtakım çalışmalar gerçekleştirildiği aktarılmıştır.

Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde KOSGEB tarafından İşletme Geliştirme Destek Programı Uygulama Esaslarını'nın Yurt Dışı İş Gezisi Desteği başlığında 02.01.2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yapılan iyileştirilmeler aşağıda yer almaktadır.

  • Destek Limitlerinde Artış: Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Avustralya kıtası ile Asya Pasifik Ülkeleri için destek 5.000 TL’den 10.000 TL’ye, Çin Halk Cumhuriyeti dahil diğer ülkeler için 3.000 TL’den 5.00 TL’ye çıkarılmıştır.
  • Kolay Başvuru: Başvuru esnasında talep edilen, iş yükünü artıran ve bürokrasi oluşturan belgeler azaltılarak başvurular kolaylaştırılmıştır.
  • Fuar Kapsamının Genişletilmesi: Destek kapsamında Milli Katılım Organizasyonu Düzenlenecek Fuarların yanı sıra Prestijli Fuarlar Listesi de dahil edilmiştir.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
31166

Toplam Ziyaretçi
493822Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.