DİTSO’DA 3. GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇILACAK

DİTSO’DA  3. GİRİŞİMCİLİK KURSU AÇILACAK

Dinar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Hakan Uyan, girişimcilik kursunun 3'üncüsünü açacaklarını belirtti..

       Daha önceden de iki defa bu kursun açıldığını ve 50 kişinin "Girişimcilik Kursu" sonucunda sertifikasına kavuştuğunu kaydeden Uyan, "İlk iki kurstan sonra odamıza yeni başvurular yapıldı. KOSGEB izniyle girişimcilik kursumuzu açmak için çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

       Girişimcilik kurslarında bir sınıfta en fazla 25 kişi olduğunu ifade eden Uyan, şöyle konuştu: "Bu kurslarımızda 70 saat eğitim gören vatandaşlarımız girişimcilik sertifikasını alabiliyorlar. KOSGEB izni ve İŞKUR iş birliği içerisinde açmak istediğimiz kursumuzun sonunda vatandaşlarımız açacakları iş yerlerinde aldıkları malzeme parasının erkeklerde yüzde 70 bayanlarda ise yüzde 80'i KOSGEB'in kredisi ile ödenecek. Yani bir girişimciye en fazla 50 Bin liraya kadar hibe kredi verilebilecek. İş yeri açmak isteyen vatandaşlarımız yapacakları proje ile KOSGEB'e başvurabilecekler. Ancak açılacak işyerinin bütün malzemeleri önceden girişimci tarafından alınarak iş yeri açılmış olacak. Daha sonra KOSGEB tarafından projenin onayı ile yapılan masrafların yüzde 70'i ya da yüzde 80'i ödenecek."dedi

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
27359

Toplam Ziyaretçi
465854Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.