DİTSO PERSONELLERİ ONLINE MERSİS EĞİTİMİNE KATILDI

 DİTSO PERSONELLERİ  ONLINE MERSİS EĞİTİMİNE KATILDI

Ticaret sicili müdürlükleri MERSİS imza verisi ve yetki kabul işlemleri modülü eğitimi gerçekleştirildi

Odalarda sunulan ticaret sicili hizmet hızının arttırılması ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla TOBB ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü personeli ile 238 ticaret sicili müdürlüğünden 550 personelin katılımıyla 22.02.2022 tarihinde elektronik ortamda “MERSİS İmza Verisi ve Yetki Kabul İşlemleri Modülü Eğitimi” gerçekleştirildi.​ Eğitime Odamız Personelleri katılım sağladı.

Söz konusu uygulamaların 01.03.2022 tarihi itibarıyla ticaret sicili müdürlüklerinin tamamında devreye alınması planlanmakta.

 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun 40’ıncı maddesi kapsamında MERSİS’te şirket/işletme adına imzaya yetkili kişilerin imza verilerinin elektronik ortamda temin edilerek ticaret sicili dosyasına kaydedilmesi işlemleri ve “Yetki Kabul İşlemleri” modülü TOBB temsilcilerinin de analizlerine iştirak ettiği çalışmalar neticesinde Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulmuştur.

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28567

Toplam Ziyaretçi
476418Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.