DİTSO ORTAĞI OLDUĞU ABİGEM A.Ş. GENEL KURULU

DİTSO ORTAĞI OLDUĞU ABİGEM A.Ş. GENEL KURULU

AFYONKARAHİSAR ABİGEM A.Ş. GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş. 2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, 13 Mart 2017 Pazartesi günü, saat 12.00’de yenilen öğle yemeğinin ardından saat 13.30’da NG HOTELS AFYON’da gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen genel kurula Afyonkarahisar ABİGEM A.Ş. ortaklarından; Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Ticaret Borsası, Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim-Sağlık ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı, S.S. Afyonkarahisar Esnaf ve Sanat. Kredi Kefalet Kooperatifi, Afyonkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği, Afyonkarahisar Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası, Dinar Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Ticaret Borsası, Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Afyonkarahisar TÜMSİAD, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Kütahya Ticaret Borsası, Sandıklı Ticaret Borsası, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası, Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği temsilcileri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Ticaret Borsası, Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası, Sandıklı Ticaret Borsası, Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Ticaret Borsası, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası, Afyonkarahisar Boğaz Mermerciler Derneği vekilleri katılmışlardır.

Genel Kurulda Afyonkarahisar ABİGEM A.Ş.’nin 2016 yılı faaliyetleri, gelir ve giderleri ortaklara okunmuş ve oy birliği ile kabul edilmiştir. Dilek ve temenniler kısmında ise ortakların kendi hizmet alımı faaliyetlerinde ABİGEM’i tercih etmeleri ve hizmetlerinden yararlanılması önerildi. Genel Kurul Toplantısı, hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından bitirildi.

 

AFYONKARAHİSAR ABİGEM A.Ş. HAKKINDA

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) A.Ş. Yönetim kurulunda, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Hüsnü Serteser, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak Afyonkarahisar Ticaret Borsası’nı temsilen Mehmet Mühsürler, Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırmalar Vakfı’nı temsilen Salim Gelincik, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni temsilen Mahmut Emin Birliktir, Afyonkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği’ni temsilen Abdurrahman Alp, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Fatih Alkış, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Mustafa Hobanoğlu bulunmaktadır.

Afyonkarahisar Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Avrupa Birliği ve yerel Odaların işbirliği ile başlatılan “Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezlerinin Yaygınlaştırılması Projesi” kapsamında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın girişimleri ile bölgesel bir İş Geliştirme Merkezi olarak 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Afyonkarahisar ABİGEM 2010 yılından itibaren en geniş katılımlı ABİGEM olarak 5 ilde, 28 ortaklı Anonim Şirket statüsünde faaliyetlerine devam etmektedir.

Afyonkarahisar ABİGEM’in temel kuruluş amacı, bölgesindeki Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler (KOBİ) başta olmak üzere tüm Türkiye’deki KOBİ'lerin rekabet seviyelerinin ve uluslararası piyasalarda aktivitelerinin arttırılması olarak tanımlanmıştır. Bu amaç çevresinde Afyonkarahisar ABİGEM, asıl olarak KOBİ’leri desteklemeye yönelik bir kurum olmakla birlikte, yasal statü, sektör ve büyüklük ayrımı yapmadan tüm kurumlara ve işletmelere de hizmet vermektedir.

AFYONKARAHİSAR ABİGEM A.Ş. ORTAKLARI

1.        Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası

2.        Afyonkarahisar Ticaret Borsası

3.        Afyon Kocatepe Üniversitesi Eğitim Sağlık ve Bilimsel Araştırma Vakfı

4.        Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği

5.        S.S. Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi

6.        Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (AFSİAD)

7.        Afyonkarahisar Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası

8.        Burdur Ticaret Borsası

9.        Dinar Ticaret ve Sanayi Odası

10.    Antalya Ticaret Borsası

11.    Isparta Ticaret ve Sanayi Odası

12.    Antalya Ticaret ve Sanayi Odası

13.    Afyonkarahisar Boğaz Mermerciler Derneği

14.    Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği

15.    Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şubesi

16.    Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası

17.    Isparta Ticaret Borsası

18.    Kütahya Ticaret Borsası

19.    Sandıklı Ticaret Borsası

20.    Afyonkarahisar Bakkallar Esnaf Odası

21.    Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası

22.    Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi

23.    Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası

24.    Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası

25.    Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası

26.    Burdur Ticaret ve Sanayi Odası

27.    Afyonkarahisar İscehisar Mermerciler Derneği

28.    Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28840

Toplam Ziyaretçi
478678



Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.