DİTSO AKREDİTASYON EĞİTİMİNDE

DİTSO AKREDİTASYON EĞİTİMİNDE

Akreditasyon kılavuzu revizyonu ve stratejik planlama eğitimi gerçekleştirildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, Akredite Odaların ve Borsaların Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumluları için Akreditasyon Kılavuzu Revizyonu ve Stratejik Planlama Eğitimi'ni 30-31 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirdi.​

Eğitime Dinar Ticaret ve Sanayi Odası (DİTSO) Genel Sekreteri Tansu KURT,  DİTSO Akreditasyon Sorumlusu Ali DÜZTEPE katıldı.

1.-2.-3.-5.-7.-8.-10. ve 11. Dönemde yer alan 178 Akredite Oda/Borsanın davet edildiği eğitimin birinci gününde, Akreditasyon Kılavuzunda yapılan revizyon çalışmaları başlığı altında; Akreditasyon Standardının 14 temel kriterine ilişkin Puanlama Sistemi hakkında detayları anlatıldı.  Eğitimde ayrıca, Geliştirme Ziyaretleri ve Denetimler, Karar Süreçleri ve Akreditasyon Standardında yer alan Borsacılık Faaliyetleri kriterine ilişkin yapılan değişiklikler hakkında da bilgi verildi.

Yeni Puanlama Sistemine göre Akredite Odalar ve Borsalar, kriter katsayıları ile puan ağırlıkları, Akreditasyon Kurulunca onaylanan ve bağımsız denetçi kuruluşlarca kontrolleri gerçekleştirilen 103 alt kriterden tek tek puanlanarak akreditasyon statüsü kazanabiliyor.

Stratejik Planlama çalışmalarıyla sürdürülen eğitimin ikinci gününde ise; Vizyon oluşturma, Stratejik Amaç ve Hedef Belirleme, Strateji Geliştirme, Kaynak Analizi ve Yönetimi konularında sunumlar yapıldı.

Akreditasyon Standardının İş Planlaması ve Yönetimi kriteri kapsamında Akredite Odalar ve Borsalar en az 4 yıllık Stratejik Planlarını hazırlamak ve bu planlara göre performans sergilemekle yükümlü.

Akreditasyon Sistemi çalışmalarına, 6-7 Şubat 2017 tarihinde TOBB’da 13. Dönem Odalar ve Borsaların Akreditasyon İzleme Komitesi Üyeleri için gerçekleştirilecek olan Akreditasyon Eğitimi ile devam edilecek.

 

 

 

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28567

Toplam Ziyaretçi
476410Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.