DİNAR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

DİNAR’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler Günü Dinar’da düzenlenen program dahilinde kutlandı. Hükümet konağı önünde bulunan Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çelenginin bırakılmasıyla başlayan program Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan kutlama programıyla devam etti.

Çelen Sunma Merasimine, Belediye Başkan Yardımcısı Rafet Şimşek, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Mutlu Tokmak, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, Askerlik Şubesi Başkanı Üsteğmen Ali Azyaman, Ak Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mevlüt Er, DİTSO Başkanı Ahmet Hakan Uyan,Sivil Toplum Örgüt Başkanları, Daire amirleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen çelenk sunma programında Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu.

Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Spor Salonunda devam eden 24 Kasım Öğretmenler günü kutlama programında bir konuşma gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu şunları söyledi, “Öğretmenlerimizin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan 87 yıl önce millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır” dedi.

Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programda, öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudular. Öğretmenler Günü ototoryosunun sunulmasının ardından, Okul öğretmen ve öğrencileri tarafından Türk Halk Müziği konseri sunuldu. Emekli olan öğretmenlere Hizmet ve Şeref Belgesinin verildiği etkinlikte, Aday öğretmenler yemin etti. Mesleğe yeni başlayanlar adına konuşmaların yapıldığı 24 Kasım Öğretmenler gününü Halk oyunları ve yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül töreni ile son buldu.

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
27360

Toplam Ziyaretçi
465859Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.