ÇHC Kuşak ve Yol Forumu

ÇHC Kuşak ve Yol Forumu

Çin Halk Cumhuriyeti Kuşak ve Yol Forumu

SAYIN ÜYEMİZ

İlgi: TOBB’nin 11.04.2017 tarihli ve 6072 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda,  Ekonomi Bakanlığı’ndan aldıkları yazıya atfen, 14-15 Mayıs 2017 tarihlerinde Çin Halk Cumhuriyeti (ÇHC) Devlet Başkanı Xi Jinping ev sahipliğinde Pekin’de düzenlenecek olan “Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu” isimli Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekçi’nin katılım sağlayacaklarının öngörüldüğü belirtilmiştir.

Yazıda devamla, “Kuşak ve Yol: Ortak Refah İçin İşbirliği” teması altında gerçekleştirilecek olan söz konusu zirvede, Yatırımlar ve Ticaretin Kolaylaştırılması, Politikaların Eşgüdümü, Altyapı Geliştirme, Kültürel ve Sosyal Bilgi Alışverişi ve Düşünce Kuruluşları Arasında İletişim başlıklı oturumlar düzenlenmesinin planlandığı ifade edilmiştir. Anılan oturumlarda ticaret, yatırım, tarım, ulaştırma, enerji ve turizm başta olmak üzere pek çok alanda görüş alışverişinde bulunulacağı kaydedilmiştir. 

Bu itibarla, öngörülen toplantılarda istifade edilmek üzere, ÇHC ile ÇHC’nin Bir Kuşak Bir Yol Girişimi’ne ilişkin olarak söz konusu ziyaret sırasında gündeme getirilmesinde yarar görülen somut öneriler hakkında görüş bildirmek isteyen Üyelerimizin, görüşlerini en geç 17 Nisan 2017 mesai bitimine kadar Odamıza (E-mail: dinartso@tobb.org.tr) iletmeleri gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
31158

Toplam Ziyaretçi
493808Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.