30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI RESMİ TÖRENLE KUTLANDI

Hükümet Konağı binası önünde saat 10.00’da başlayan kutlamalarda, Atatürk anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı sonrasında günün anlam ve önemine binaen konuşma gerçekleşti.

Dinar İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı İlker Karademir şunları söyledi, “30 Ağustos 1922’de kazandığımız büyük zaferin 94. Yılını ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz. 19 Mayıs 1919’da Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla lideriyle kucaklaşan Anadolu, Atatürk’ün önderliğinde Kurtuluş Savaşını başlatmış Amasya Genelgesi’nin yayımlanmasının ardından Erzurum ve Sivas kongreleri ile milli birlik ve beraberlik sağlanarak tek bir vücut haline gelinmiştir. Atatürk’ün başkomutanlığında yapılan bu savaş “Başkomutanlık Meydan Muharebesi” olarak adlandırılmış, Büyük Taarruz’un başarıyla sonuçlanmasından sonra düşman, İzmir’e kadar takip edilmiş 9 Eylül 1922’de İzmir’in kurtarılmasıyla yurdumuz düşmanlardan tamamen temizlenmiştir. Türkiye Cumhuriyetimizin varlığını devam ettirmek adına var gücümüzle çalışacağımızı ifade ederek burada bulunan herkesin ve Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını canı gönülden kutlarım’ dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Astsubay Kıdemli Üst Çavuş Ünal Koca 30 Ağustos Zafer Bayramına özel şiir okudu.

Programa; Kaymakam Mustafa Şahin, Garnizon Komutanı İlker Karademir, Belediye Başkanı Saffet Acar, Cumhuriyet Başsavcısı Emrah Özge Yelken, MYO Müdürü Hayrettin Ertan, Emniyet Müdürü Yunus Dinç, Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gültekin Koçer, Okul Müdürleri ve yönetimi, Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa Aldanmaz,  AKP İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er, SP İlçe Başkanı Yaşar Karakaya, TSO Başkanı Hakan Uyan, Kızılay Başkanı Eyüp Şahin, Dinar Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Seydi Özkurt, Merkez Muhtarlar Dernek Başkanı Tuncay Karagöz, Türk Ocakları Dernek Başkanı Raif Öztürk, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Hasan Ceylan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Temsilcisi Cengiz Kartal ve vatandaşlar katıldı. Yapılan program sonrasında Kaymakam Mustafa Şahin, Garnizon Komutanı İlker Karademir ve Belediye Başkanı Saffet Acar, tebrikleri kaymakamlık makamında kabul ettiler.

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
27357

Toplam Ziyaretçi
465850Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.