Türkiye-Sri Lanka 2.Dönem KEK Toplantısı

TOBB'dan gelen yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı'nın yazısına istinaden; Türkiye-Sri Lanka Ekonomik ve Teknik İşbirliği Ortak Komitesi (KEK) II. Dönem Toplantısının, 22-23 Mayıs 2019 tarihlerinde Kolombo'da gerçekleştirileceği iletilmektedir.


 

T.C. Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ile Sri Lanka Sanayi ve Ticaret, Uzun Süredir Yerlerinden Edilmiş Kişilerin Yeniden İskânı, İşbirliği, Kalkınma ve Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme Bakanı Sayın Rishad Bathiudeen'in eşbaşkanlıklarında düzenlenecek olan toplantı sonucunda II. Dönem KEK Mutabakat Zaptının imzalanmasının öngörüldüğü belirtilmektedir.

Bu çerçevede; ülkemiz ile Sri Lanka arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin en geç 7 Mayıs 2019 Salı günü mesai bitimine kadar Odamıza (global@atso.org.tr) iletilmesi hususu Üyelerimizin bilgilerine sunulur.

AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü

 

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28838

Toplam Ziyaretçi
478668Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.