ATIK BEYAN BİLDİRİMİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğün’ den alınan yazıda Özellikle tehlikeli atıklarla ilgili beyanların (atık yağlar, kontamine atıklar, tank dip tortuları vb.) ECBS-TABS üzerinden yapılmadan yalnızca dilekçe ile Müdürlüğe başvuru yapıldığı örnekleri görülmüştür. 
Mevcut Mevzuat çerçevesinde; 
-Tesislerde her yıl oluşan atıklar, stokta bekletilmekte veya bertarafa gönderilme durumu belirtilerek bir sonraki yıl MART ayı sonuna kadar beyan edilmelidir.
-Atık Beyan İşlemi için ECBS( http://ecbs.cevre.gov.tr) sistemi üzerinden her firmaya ait atık miktarı Atık Beyan Sistemi(TABS) / (MOTAT / Kütle Denge Sistemi(KDS)’ne girilmelidir.
- Sisteme kayıtlı firmalara ait o yıl içinde atık oluşmaması durumunda; boş beyan yapılarak o sene için atık oluşmadığı belirtilmelidir.
- Tesis/Firmalarda oluşan Tehlikeli Atıklar geçici atık deposunda en fazla 6 ay bekletilebileceğinden, atıkların bu süre sonuna gelinmeden lisanslı bertaraf firmalarına gönderilmesi sağlanmalıdır.
- Atık beyanlarının sistem üzerinden yapıldıktan sonra doğaya katkı sağlaması amacıyla Müdürlüğümüzce gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.
İlerleyen süreçte herhangi bir idari yaptırımla karşılaşılmaması amacıyla belirtilen hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28695

Toplam Ziyaretçi
477401Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.