Alışveriş merkezlerinde Uygulanan Tedbirler Hk.

Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulunca Hazırlanan “AVM ve AVM İÇNDEKİ İŞYERLERİNDE ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER REHBERİ” nin AVM Giriş - Çıkış kapıları ve Genel Alanlara Yönelik Önlemler başlığında yukarıda belirtilen hususlar aşağıdaki şekilde revize edilmiştir.

1-            Dinlenme alanları sosyal mesafe kurallarına göre işaretleme yapılır. Mescitler COVİD – 19 kapsamında Camilerde Uygulanacak Tedbirlere göre, Oto Kuaförü ve Oto Yıkamalar, Kendi sektörleri ile ilgili yayınlanan tedbirlere göre çalışmalıdır.

2-            Valeler eldiven kullanmalıdır. Her araç teslim alma ve teslim etme hizmetlerinden önce ve sonra ellerini uygun antiseptik ile temizlemelidir. Valeler araçlara maskesiz binmemelidir.

Bu kapsamda, Valilik/Kaymakamlıklarımızca Bilim Kurulunca Revize edilen tedbirlere göre Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72’inci maddeleri uyarınca gerekli kararların alınması ve uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması” denilmektedir.

DUYURULAR
ETKİNLİK TAKVİMİ

Online Ziyaretçi
28720

Toplam Ziyaretçi
477665Hakkımızda

dinartso@tobb.org.tr

(0272) 353 6064

Üçlerce Mh. 03400 Dinar/Afyonkarahisar

Yeniliklerden Haberdar Olun!

Dinar TSO e-postalarına abone olun. Dinar TSO haberlerinin, özel tekliflerinin ve ürün duyurularının gelen kutunuza doğrudan teslim edilmesi için e-posta adresinizi giriniz.

Hızlı İletişim

2020 © DİNAR TSO - Tüm Hakları Saklıdır.